Ślub i wesele w Warowni

Najpiękniejsze sale weselne w Pszczynie

sala weselna Mieszczańska (40-90 osób) - przyziemie

1sala weselna Mieszczańska (30-90 osób) - przyziemie
W przyziemiu warownego zamku znajduje się kameralna Sala Mieszczańska o powierzchni 130m2. Pomieści od 30 do 90 osób, w zależności od rozstawienia stołów. Goście mogą wybierać pomiędzy drewnianymi stolikami a dużymi, rodzinnymi lożami. Po Sali Mieszczańskiej niesie się aromat pieczonego chleba za sprawą oryginalnego pieca chlebowego, opalanego drewnem bukowym. Ciepłego klimatu w chłodne dni dodaje kominek. Z przyziemia najmłodsi Goście łatwo dostaną się na zewnętrzny plac zabaw.
2sala weselna Rycerska (80-150 osób) – I piętro
Na pierwszym piętrze Warowni ulokowano przestronną Salę Rycerską – największą spośród dostępnych w zamku. Liczy ona 200m2 i zmieści od 80 do nawet 150 osób. Duża przestrzeń pozwala na swobodny rozkład stołów, w zależności od upodobań, pozostawiając jednocześnie wystarczającą ilość miejsca na zabawy, pokazy i tańce. W sali znajduje się klimatyczny kominek oraz wiele średniowiecznych dekoracji i rekwizytów – w tym prawdziwe, rycerskie zbroje i tarcze. Dysponujemy stołami kwadratowymi oraz reprezentacyjnym stołem okrągłym.
3sala weselna Książęca (70-130 osób) – II piętro
Osadzone najwyżej, drugie piętro zamku skrywa urokliwą Salę Książęcą, nieco mniejszą od Sali Rycerskiej. Liczy ona 180m2 i jest w stanie przyjąć od 70 do 130 osób. Pozwala rozkoszować się nie tylko wybornymi potrawami, ale również wspaniałym widokiem na pszczyńskie lasy, otaczające Warownię. Średniowieczny wystrój, pełen rycerskich zbroi, tarcz, mieczy i innych rekwizytów sprawia, że Goście zapominają tu o rzeczywistości. W sali znajduje się klimatyczny kominek, który podgrzewa atmosferę w chłodniejsze dni.

Istnieje możliwość efektownego łączenia sal bankietowych I i II piętra, dzięki zastosowaniu ruchomej podłogi.
Nasi Goście mogą korzystać z tarasu widokowego i przepięknych terenów wokół Warowni, a na najmłodszych czeka średniowieczny plac zabaw.

Oferujemy również organizację ślubu i wesela w plenerze, w otoczeniu pszczyńskich lasów. Pole Bitewne to hektar malowniczej przestrzeni dostępnej dla Was i Waszych gości. Wesela organizowane w plenerze to coraz popularniejsza forma uczczenia ceremonii zaślubin. Nasza wyjątkowa oferta sprawia, że gościmy Pary Młode z terenu całego Śląska i nie tylko.

DLACZEGO WAROWNIA?

Kuchnia

Nasz Kuchmistrz oczaruje Was potrawami, przyrządzonymi według tajemnych receptur. Nasz lokal tworzy prestiżowy szlak kulinarny Śląskie Smaki. Menu weselne zawsze ustalamy indywidualnie z Państwem Młodym.

Sala weselna w Pszczynie, której szukacie:

• baśniowy klimat
• wysublimowana kuchnia
• profesjonalna obsługa kelnerska
• atrakcje dla dzieci
• doskonała lokalizacja przy DK nr 1
• jedyne takie miejsce na Śląsku.

Dodatkowe udogodnienia w każdej sali:

• bar
• klimatyzacja
• sprzęt muzyczny i nagłośnienie
• projektor

Pary, zainteresowane organizacją ślubu i/lub wesela w Pszczynie, prosimy o kontakt z naszymi konsultantami ślubnymi.