Historia Warowni

 
HISTORIA

W Pszczynie onegdaj zbudowano zamek, niemal taki sam, jak Warownia...

Raczono się tu przysmakami kuchni śląskiej, litewskiej, czeskiej, polskiej... Skąd te wpływy? Położona na pograniczu śląsko-małopolskim Pszczyna zawsze obficie czerpała z europejskiej tradycji. Blisko było stąd do Krakowa, do Pragi, Wiednia, Berlina... Smaki i zwyczaje zawsze się tu przeplatały - w Warowni podtrzymujemy tą różnorodność.
Jeśli chcesz poczuć ten unikalny klimat, zasiądź do suto zastawionego stołu, wznieś z nami toast za piękną Helenę i zaprawionego w bojach Jana. Pij i jedz, życia używaj, nie odmawiaj sobie! Bacz jednak byś nie rozgniewał gospodarzy... Bo lochy są zimne, a i sala do tortur czeka...!

W Warowni Pszczyńskich Rycerzy dobry smak lubi przeplatać się z historią. Każdy, kto chciałby znaleźć się na chwilę poza zgiełkiem współczesności, powinien poznać Warownię. Tu czas się zatrzymał...


O Warowni słów kilka


Warownia powstała na przekór konsumpcyjnej rzeczywistości, z potrzeby stworzenia czegoś wyjątkowego i spełnienia pewnego życiowego marzenia. Co tydzień mamy dla Was nowe atrakcje, wydarzenia tamatyczne, zabawy - tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Stworzyliśmy miejsce idealne do spędzania wolnego czasu. W Warowni możecie się raczyć doskonałym jadłem, napitkami i wspaniałą atmosferą. Warownia jest przyjazna dzieciom i z radością gości całe rodziny.

Hektar malowniczego terenu

Tuż przy zamku rozpościera się ogromny, pokryty zielenią teren - to Pole Bitewne, na którym odbywają się największe imprezy plenerowe w Pszczynie. Tutaj obejrzysz walki odważnych rycerzy lub koncert ulubionego zespołu, weźmiesz udział w pikniku rodzinnym, licznych zabawach i animacjach na świeżym powietrzu, zorganizujesz imprezę firmową lub bajkowe wesele w plenerze. Na 1ha przestrzeni swobodnie zmieści się nawet 2000 osób. Pole Bitewne możesz wynająć tylko dla siebie!

Chcesz zawitać w nasze progi?

 

 

Zachęcamy do dokonywania rezerwacji na stoliki - szczególnie w weekendy.