WAROWNIA ZAMKNIĘTA DO ODWOŁANIA

Od dnia 14 marca (sobota) Warownia będzie zamknięta do odwołania.
Przepraszamy.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE od 14 marca 2020 do odwołania

WT-CZW: 12:00 - 20:00
PT: 12:00 - 21:00
SB: 11:00 - 21:00
ND: 11:00 - 20:00
PON: nieczynne

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń stronę
Brak oceny

Wstąp Gościu miły!

Szlachetny Wędrowcze, chcesz przeżyć średniowieczną przygodę? Poczuć atmosferę dawnej Pszczyny? Poznać, czym raczyli się mieszczanie, rycerze i książęta...?

Odwiedź Warownię Pszczyńskich Rycerzy i zostań jednym z nas - poddanym księcia Jana i księżnej Heleny!

Zobacz galerię Warowni Pszczyńskich Rycerzy!


W Pszczynie onegdaj zbudowano zamek, niemal taki sam, jak Warownia...

Raczono się tu przysmakami kuchni śląskiej, litewskiej, czeskiej, polskiej... Skąd te wpływy? Położona na pograniczu śląsko-małopolskim Pszczyna zawsze obficie czerpała z europejskiej tradycji. Blisko było stąd do Krakowa, do Pragi, Wiednia, Berlina... Smaki i zwyczaje zawsze się w Pszczynie przeplatały - w naszej restauracji podtrzymujemy tą różnorodność. 

Jeśli chcesz poczuć ten unikalny klimat, zasiądź do suto zastawionego stołu, wznieś z nami toast za piękną Helenę i zaprawionego w bojach Jana. Pij i jedz, życia używaj, nie odmawiaj sobie! Bacz jednak byś nie rozgniewał gospodarzy... Bo lochy są zimne, a i sala do tortur czeka...!

Dukat Warowny

Wejdź do Warowni, pierwej złotych 10 na 1 dukata wymieniając. Bo to nasza waluta zacna i nią w Warowni płacić możesz. A gdyby Ci owe dukaty w oko wpadły, schowaj je do sakwy i zabierz na pamiątkę, żeś tu był i dobre jadło zajadał, a i trunkami zacnymi się raczył! 

Nie zapomnij zwiedzić całej Warowni - oj, zakamarków i miejsc magicznych jest tu co niemiara...


O Warowni słów kilka

Warownia jest ciekawym miejscem na Śląsku, powstała na przekór konsumpcyjnej rzeczywistości, z potrzeby stworzenia czegoś wyjątkowego i spełnienia pewnego życiowego marzenia. Co tydzień mamy dla Was nowe atrakcje, wydarzenia tamatyczne, zabawy - tu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Stworzyliśmy miejsce idealne do spędzania wolnego czasu. W Warowni możecie się raczyć doskonałym jadłem, napitkami i wspaniałą atmosferą. Nasi animatorzy zapewniają moc atrakcji dla dzieci w każdym wieku. W Warowni organizujemy liczne wydarzenia tematyczne z atrakcjami dla wszystkich, dlatego z radością gościmy tu całe rodziny.


Hektar malowniczego terenuPole bitewne przy Warowni

Tuż przy zamku rozpościera się ogromny, pokryty zielenią teren - to Pole Bitewne, na którym odbywają się największe imprezy plenerowe w Pszczynie. Tutaj obejrzysz pokazy i walki rycerskie lub koncert ulubionego zespołu, weźmiesz udział w pikniku rodzinnym, licznych zabawach i animacjach na świeżym powietrzu, zorganizujesz imprezę firmową lub bajkowe wesele w plenerze. Na 1ha przestrzeni swobodnie zmieści się nawet 2000 osób. Pole Bitewne możesz wynająć tylko dla siebie!

Zobacz Pole Bitewne w całej okazałości...


W Warowni Pszczyńskich Rycerzy dobry smak lubi przeplatać się z historią. Każdy, kto chciałby znaleźć się na chwilę poza zgiełkiem współczesności, powinien poznać Warownię. Tu czas się zatrzymał...

Widok Warowni z zewnątrz

 

 


Zobacz również