zapraszamy ponownie!

Już 24 września zapraszamy Państwa na nowe otwarcie Warowni!

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja

Wstąp Gościu miły!

Szlachetny Wędrowcze, chcesz przeżyć średniowieczną przygodę? Poczuć atmosferę dawnej Pszczyny? Poznać, czym raczyli się mieszczanie, rycerze i książęta...?

Odwiedź Warownię Pszczyńskich Rycerzy i zostań jednym z nas - poddanym księcia Jana i księżnej Heleny!

Zobacz galerię Warowni Pszczyńskich Rycerzy!


W Pszczynie onegdaj zbudowano zamek, niemal taki sam, jak Warownia...

Raczono się tu przysmakami kuchni śląskiej, litewskiej, czeskiej, polskiej... Skąd te wpływy? Położona na pograniczu śląsko-małopolskim Pszczyna zawsze obficie czerpała z europejskiej tradycji. Blisko było stąd do Krakowa, do Pragi, Wiednia, Berlina... Smaki i zwyczaje zawsze się w Pszczynie przeplatały - w naszej restauracji podtrzymujemy tą różnorodność. 

Jeśli chcesz poczuć ten unikalny klimat, zasiądź do suto zastawionego stołu, wznieś z nami toast za piękną Helenę i zaprawionego w bojach Jana. Pij i jedz, życia używaj, nie odmawiaj sobie! Bacz jednak byś nie rozgniewał gospodarzy... Bo lochy są zimne, a i sala do tortur czeka...!

Dukat Warowny

Wejdź do Warowni, pierwej złotych 10 na 1 dukata wymieniając. Bo to nasza waluta zacna i nią w Warowni płacić możesz. A gdyby Ci owe dukaty w oko wpadły, schowaj je do sakwy i zabierz na pamiątkę, żeś tu był i dobre jadło zajadał, a i trunkami zacnymi się raczył! 

Nie zapomnij zwiedzić całej Warowni - oj, zakamarków i miejsc magicznych jest tu co niemiara...


O Warowni słów kilka

Warownia jest ciekawym miejscem na Śląsku, powstała na przekór konsumpcyjnej rzeczywistości, z potrzeby stworzenia czegoś wyjątkowego i spełnienia pewnego życiowego marzenia. Co tydzień mamy dla Was nowe atrakcje, wydarzenia tamatyczne, zabawy - tu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Stworzyliśmy miejsce idealne do spędzania wolnego czasu. W Warowni możecie się raczyć doskonałym jadłem, napitkami i wspaniałą atmosferą. Nasi animatorzy zapewniają moc atrakcji dla dzieci w każdym wieku. W Warowni organizujemy liczne wydarzenia tematyczne z atrakcjami dla wszystkich, dlatego z radością gościmy tu całe rodziny.


Hektar malowniczego terenuPole bitewne przy Warowni

Tuż przy zamku rozpościera się ogromny, pokryty zielenią teren - to Pole Bitewne, na którym odbywają się największe imprezy plenerowe w Pszczynie. Tutaj obejrzysz pokazy i walki rycerskie lub koncert ulubionego zespołu, weźmiesz udział w pikniku rodzinnym, licznych zabawach i animacjach na świeżym powietrzu, zorganizujesz imprezę firmową lub bajkowe wesele w plenerze. Na 1ha przestrzeni swobodnie zmieści się nawet 2000 osób. Pole Bitewne możesz wynająć tylko dla siebie!

Zobacz Pole Bitewne w całej okazałości...


W Warowni Pszczyńskich Rycerzy dobry smak lubi przeplatać się z historią. Każdy, kto chciałby znaleźć się na chwilę poza zgiełkiem współczesności, powinien poznać Warownię. Tu czas się zatrzymał...

Widok Warowni z zewnątrz

 

 


Zobacz również