GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

WT-CZW: 12:00 - 20:00
PT: 12:00 - 21:00
SB: 11:00 - 21:00
ND: 11:00 - 20:00
PON: nieczynne

Godziny otwarcia w dniach świątecznych:

 • 24 grudnia: nieczynne
 • 25 grudnia: nieczynne
 • 26 grudnia: 12:00 - 18:00
 • 31 grudnia: nieczynne (wieczorem Sylwester)
 • 1 stycznia: nieczynne

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy

Zamek, imprezy, restauracja

Oceń stronę
Brak oceny

Menu Warowni Pszczyńskich Rycerzy

"Ot Gagatku, dotarłeś do kolejnej krainy, gdzie kuchmistrz ucztę urządza i całą gamą smaków okazjonalnych Cię uraczy. Zapraszamy w nasze progi, by rarytasów królewskich spróbować!"

Co w Warowni zjeść możecie?

Pod czujnym i srogim okiem naszego kuchmistrza i gromady podległych mu kuchcików, powstają rarytasy niecodzienne...

Warownia to doskonała restauracja w Pszczynie. Jeśliście ciekawi, co zjeść u nas możecie, zajrzyjcie do menu restauracji. Kuchcikowie, pod zarządem kuchmistrza, z radością będą Wam posługiwać oraz roznosić zamówione dania i napitki. Receptury potraw serwowanych w naszej restauracji pochodzą z Litwy - ojczystych stron Księżnej oraz z Czech, skąd ród Przemyślidów się wywodzi. Dostaniecie też u nas treściwe, polskie jadło i śląskie smaki - jak u matuli!

Wszystkie strawy z menu restauracji możecie zamówić na Waszą imprezę, organizowaną w Pszczynie lub okolicach. Oferujemy królewski catering z bezpłatnym dowozem do 15 km od lokalu (dla min. 10 osób).

Zobacz galerię pysznych potraw z Warowni! 


Zapraszamy do naszej wyjątkowej restauracji w Pszczynie m.in. na:

 • niezwykłe dukaty warowne, co je nawet samemu upiec można
 • steki soczyste, wyborne gulasze, rumiane kotlety, rolady i sztuki mięs pieczonych ze zwierzyny, co po lasach i gospodarstwach wczoraj jeszcze hasała
 • soczyste mięsiwo woła, wieprza, cielaka, co w marynatach leży, a wedle zamówienia i chęci Gości podane zostanie z jarzynami
 • smaczne ryby, w tym pstrągi we własnej wędzarni przydymione lub na grillu czy ogniu przyrządzone, a czasem na surowo podane
 • polewki w postaci kremów na gorąco, a letnim czasem na zimno
 • sałaty i leguminy dla tych, co za mięsiwem nie przepadają
 • delikatne desery, lekkie musy, pulchne baby i pachnące kołacze, które nadworny cukiernik przyrządza

Napitki warowne

Nie zapomnijcie zapić! Bo kaj się piwo warzy, tam się mile gwarzy... Raczcie się warownym browarem, którego recepturę przechowali pszczyńscy mieszczanie i serwują go teraz chłopstwu i szlachetnie urodzonym. Litewskich win i miodów też Wam u nas dostatek (toć to księżnej zasługa).

Piec chlebowy

Mały sekret naszej restauracji w Pszczynie Wam zdradzimy - jest nim oryginalny piec chlebowy drzewem opalany, co niezwykły smak potrawom daje. Kuchcikowie przygotują w nim dania według receptur, które pszczyńscy panowie ze świata przywiedli i królowa Bona w podzięce osławiła.

Piec chlebowy w Restauracji w Pszczynie

Warownia wśród restauracji na szlaku Śląskie Smaki

Warownia Pszczyńskich Rycerzy na szlaku Śląskie Smaki!

Szlak kulinarny Śląskie Smaki tworzą restauracje, posiadające w swoich kartach tradycyjne, lokalne dania. Wszystkie zostały zakwalifikowane przez komisję ekspercką, w której udział wzięli m.in. Remigiusz Rączka i kuchmistrz Józef Łoskot.

Gwarantują oni, że potrawy serwowane w naszej restauracji są przygotowywane według tradycyjnych receptur z najwyższej jakości składników.

Remigiusz Rączka gotował w Warowni

Zobaczcie, jak mistrz Remigiusz Rączka w Warowni naszej gościł i co upichcił dobrego. A jak już ślinka Wam pocieknie, to zapraszamy do Pszczyny w nasze mury!

 


Zobacz również