zapraszamy ponownie!

Już 24 września zapraszamy Państwa na nowe otwarcie Warowni!

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja

Wstąp Gościu miły!

Szlachetny Wędrowcze, chcesz przeżyć średniowieczną przygodę? Poczuć atmosferę dawnej Pszczyny? Poznać, czym raczyli się mieszczanie, rycerze i książęta...?

Odwiedź Warownię Pszczyńskich Rycerzy i zostań jednym z nas - poddanym księcia Jana i księżnej Heleny!

Zobacz galerię Warowni Pszczyńskich Rycerzy!


Historii odrobina...

W Pszczynie onegdaj stał zamek, niemal taki sam, jak Warownia...Raczono się tu przysmakami kuchni śląskiej, litewskiej, czeskiej, polskiej... Skąd te wpływy? Położona na pograniczu śląsko-małopolskim Pszczyna zawsze obficie czerpała z europejskiej tradycji. Blisko było stąd do Krakowa, do Pragi, Wiednia, Berlina... Smaki i zwyczaje zawsze się tu przeplatały - w Warowni podtrzymujemy tą różnorodność. 

Jeśli chcesz poczuć ten unikalny klimat, zasiądź do suto zastawionego stołu, wznieś z nami toast za piękną Helenę i zaprawionego w bojach Jana. Pij i jedz, życia używaj, nie odmawiaj sobie! Bacz jednak byś nie rozgniewał gospodarzy... Bo lochy są zimne, a i sala do tortur czeka...!

O Warowni słów kilka...

Warownia powstała na przekór konsumpcyjnej rzeczywistości, z potrzeby stworzenia czegoś wyjątkowego. Stworzyliśmy miejsce idealne do spędzania wolnego czasu. 

W Warowni możecie się raczyć doskonałym jadłem, napitkami i wspaniałą atmosferą. Warownia jest przyjazna dzieciom i z radością gości całe rodziny. 

Zapraszamy Was codziennie. Dodatkowo co tydzień mamy dla Was nowe atrakcje i wydarzenia tematyczne. Sprawdź nasze kalendarium i wybierz coś dla siebie! Nie zapomnij zwiedzić całej Warowni - miejsc magicznych jest tu co niemiara...


Hektar malowniczego terenuPole bitewne przy Warowni

Tuż przy zamku rozpościera się ogromny, pokryty zielenią teren - to Pole Bitewne, na którym odbywają się największe imprezy plenerowe w Pszczynie. Tutaj obejrzysz walki odważnych rycerzy lub koncert ulubionego zespołu, weźmiesz udział w pikniku rodzinnym, licznych zabawach i animacjach na świeżym powietrzu, zorganizujesz imprezę firmową lub bajkowe wesele w plenerze. Na 1ha przestrzeni swobodnie zmieści się nawet 2000 osób. Pole Bitewne możesz wynająć tylko dla siebie!

Zobacz Pole Bitewne w całej okazałości...


W Warowni Pszczyńskich Rycerzy dobry smak lubi przeplatać się z historią. Każdy, kto chciałby znaleźć się na chwilę poza zgiełkiem współczesności, powinien poznać Warownię. Tu czas się zatrzymał...

Dukaty Warowne...

mosz.pngJeśli już jesteś dorosłą osobą, wejdź do Warowni, pierwej 10 złotych na dukata wymieniając. Mali Goście, co ich jeszcze dziecmi można nazwać, dukata wykupywać nie muszą!
Dukaty to nasza waluta zacna, którą w Warowni płacić możesz. Gdyby Ci owe dukaty w oko wpadły, schowaj je do sakwy i zabierz na pamiątkę, żeś tu był i dobrze czas spędził!

Dukaty Warowne to także specjał, co w naszym chlebowym piecu wypiekamy, a i czasem sami je upiec u nas możecie...! Sprawdź nasze dukaty i skosztuj ich u nas! 

Odwiedź Warownię Pszczyńskich Rycerzy już dziś!

Widok Warowni z zewnątrz


Zobacz również