Warownia nieczynna do odwołania

Informujemy, że Warownia Pszczyńskich Rycerzy pozostaje zamknięta aż do odwołania.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń stronę
Brak oceny

Restauracja w Pszczynie

Menu Warowni Pszczyńskich Rycerzy

"Ot Gagatku, dotarłeś do kolejnej krainy, gdzie kuchmistrz ucztę urządza i całą gamą smaków okazjonalnych Cię uraczy. Zapraszamy w nasze progi, by rarytasów królewskich spróbować!"

Co w Warowni zjeść możecie?

Pod czujnym i srogim okiem naszego kuchmistrza i gromady podległych mu kuchcików, powstają rarytasy niecodzienne...

Warownia to doskonała restauracja w Pszczynie. Jeśliście ciekawi, co zjeść u nas możecie, zajrzyjcie do menu restauracji. Kuchcikowie, pod zarządem kuchmistrza, z radością będą Wam posługiwać oraz roznosić zamówione dania i napitki. Receptury potraw serwowanych w naszej restauracji pochodzą z Litwy - ojczystych stron Księżnej oraz z Czech, skąd ród Przemyślidów się wywodzi. Dostaniecie też u nas treściwe, polskie jadło i śląskie smaki - jak u matuli! 

Wszystkie strawy z menu dostępne dla odwiedzających naszą restaurację w Pszczynie możecie zamówić na Waszą imprezę, organizowaną w Pszczynie lub okolicach. Oferujemy królewski catering z bezpłatnym dowozem do 15 km od lokalu (dla min. 10 osób).

Zobacz galerię pysznych potraw z Warowni! 


Zapraszamy do naszej wyjątkowej restauracji w Pszczynie m.in. na:

  • niezwykłe dukaty warowne, co je nawet samemu upiec można
  • steki soczyste, wyborne gulasze, rumiane kotlety, rolady i sztuki mięs pieczonych ze zwierzyny, co po lasach i gospodarstwach wczoraj jeszcze hasała
  • soczyste mięsiwo woła, wieprza, cielaka, co w marynatach leży, a wedle zamówienia i chęci Gości podane zostanie z jarzynami
  • smaczne ryby, w tym pstrągi we własnej wędzarni przydymione lub na grillu czy ogniu przyrządzone, a czasem na surowo podane
  • polewki w postaci kremów na gorąco, a letnim czasem na zimno
  • sałaty i leguminy dla tych, co za mięsiwem nie przepadają
  • delikatne desery, lekkie musy, pulchne baby i pachnące kołacze, które nadworny cukiernik przyrządza

Napitki warowne w restauracji w Pszczynie

Nie zapomnijcie zapić! Bo kaj się piwo warzy, tam się mile gwarzy... Raczcie się warownym browarem, którego recepturę przechowali pszczyńscy mieszczanie i serwują go teraz chłopstwu i szlachetnie urodzonym. Litewskich win i miodów też Wam u nas dostatek (toć to księżnej zasługa).

Piec chlebowy restauracji w Pszczynie

Mały sekret naszej restauracji w Pszczynie Wam zdradzimy - jest nim oryginalny piec chlebowy drewnem opalany, co niezwykły smak potrawom daje. Kuchcikowie przygotują w nim dania według receptur, które pszczyńscy panowie ze świata przywiedli i królowa Bona w podzięce osławiła.

Piec chlebowy w Restauracji w Pszczynie

Warownia wśród restauracji na szlaku Śląskie Smaki

Warownia Pszczyńskich Rycerzy na szlaku Śląskie Smaki!

Szlak kulinarny Śląskie Smaki tworzą restauracje, posiadające w swoich kartach tradycyjne, lokalne dania. Wszystkie zostały zakwalifikowane przez komisję ekspercką, w której udział wzięli m.in. Remigiusz Rączka i kuchmistrz Józef Łoskot.

Gwarantują oni, że potrawy serwowane w naszej restauracji w Pszczynie są przygotowywane według tradycyjnych receptur z najwyższej jakości składników.

Remigiusz Rączka gotował w restauracji w Pszczynie

Zobaczcie, jak mistrz Remigiusz Rączka w Warowni naszej gościł i co upichcił dobrego. A jak już ślinka Wam pocieknie, to zapraszamy do Pszczyny w nasze mury!