GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

WT-CZW: 12:00 - 18:00
PT: 12:00 - 20:00
SB-ND: 11:00 - 20:00
ŚWIĘTA: 11:00 - 20:00

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń stronę
Brak oceny

Wesele rycerskie (baśniowe)

Niepowtarzalny klimat Warowni sprawia, że jest ona idealnym miejscem na wesele średniowieczne. Wraz ze swoimi gośćmi wybierzcie się w podróż w czasie – do świata rycerzy, księżniczek i książąt. Zadbamy o wyjątkową aranżację wnętrz, tradycyjną kuchnię oraz atrakcje i zabawy inspirowane średniowieczem. W Warowni Pszczyńskich Rycerzy zaaranżujesz niepowtarzalne i wyjątkowe wesele rycerskie!

Wesele baśniowe (rycerskie) w Warowni

Sale weselne

Warownia dysponuje 3 salami weselnymi, położonymi na trzech kondygnacjach pszczyńskiego zamku.

  • Kameralna Sala Mieszczańska, mieszcząca się w przyziemiu zamku, pomieści od 30 do 90 osób – w zależności od sposobu rozstawienia stołów. Rozchodzący się w niej zapach tradycyjnie pieczonego chleba oraz kominek dodają jej starodawnego uroku.
  • Największa w Warowni Sala Rycerska znajduje się na pierwszym piętrze zamku. Zorganizujesz w niej wesele średniowieczne dla nawet 150 osób. W sali umieszczony został kominek oraz autentyczne rycerskie dekoracje – zbroje i tarcze. Dzięki powierzchni aż 200 m2 w Sali Rycerskiej bez problemu zorganizować można tańce, zabawy i pokazy.

Położona na ostatnim piętrze zamku Sala Książęca pomieści od 70 do 130 osób. Z sali rozciąga się wspaniały widok na pszczyńskie lasy, a dworskie dekoracje, takie jak zbroje, tarcze i rycerskie miecze, sprawią, że zorganizowane w niej wesele średniowieczne będzie niepowtarzalne! W chłodne dni ogrzejecie się przy umieszczonym w sali stylowym kominku.


Wesele średniowieczne - jedzenie tematyczne

Na weselu rycerskim nie może zabraknąć odpowiednich dań kuchni dworskiej. Pszczyńska Warownia, położona na śląsko-małopolskim pograniczu, obficie korzysta z kulinarnych tradycji z różnych części Europy. Dania kuchni śląskiej, polskiej, czeskiej i litewskiej swobodnie przeplatają się w dawnym i współczesnym menu Warowni. Jadła wykonane według tajemnych, tradycyjnych receptur doskonale podkreślą starodawny charakter weselnej uroczystości. Na suto zastawionym stole nie zabraknie dań z dziczyzny – przysmaku szlachty!


Rycerskie atrakcje

Jeśli chcesz zaplanować wyjątkowe wesele rycerskie z atrakcjami, skontaktuj się z naszymi konsultantami ślubnymi – z ich pomocą stworzysz indywidualny scenariusz przyjęcia, dzięki któremu Twoi goście poczują się jak na królewskim dworze! W trakcie starodawnego wesela z rycerzami nie może zabraknąć pokazu walk rycerskich oraz tradycyjnych zabaw, wywodzących się średniowiecza. Oferujemy również inne atrakcje – Fire Show oraz animacje dla najmłodszych gości. Jesteśmy także otwarci na wszelkie pomysły, które uświetnią Wasz wyjątkowy dzień.

Zapraszamy do kontaktu.

  
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę BORIM Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Pszczyna, ul. Bielska 50 w celu odpowiedzi na zapytanie za pomocą poczty elektronicznej i/lub telefonu. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie polityki prywatności.
 Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera od serwisu internetowego warownia.com.pl. Zgoda może zostać cofnięta w każdej chwili przez wypisanie się z newslettera. Można to uczynić za pośrednictwem linku znajdującego się w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie polityki prywatności.

Zobacz również