Warownia nieczynna do odwołania

Informujemy, że Warownia Pszczyńskich Rycerzy pozostaje zamknięta aż do odwołania.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń stronę
Brak oceny

Konkurs "Zaprojektuj maskotkę Warowni Pszczyńskich Rycerzy"

Stworzyła mnie Róża, niezwykle utalentowana, młoda artystka z Cieszyna. Przyznam nieskromnie, że razem wygraliśmy konkurs dla szkół na najoryginalniejszą maskotkę Warowni Pszczyńskich Rycerzy. W galerii poniżej poznasz ponad 300 moich kompanów.

Do zobaczenia w Warowni!

warownia_maskotka.jpg

Gdy początkiem września uczniowie zasiedli w szkolnych ławkach, okazało się, że już czeka na nich nie lada wyzwanie - konkurs "Zaprojektuj Maskotkę Warowni Pszczyńskich Rycerzy", organizowany przez nasz obiekt. Do zabawy zaprosiliśmy niemal 1000 szkół podstawowych z województwa śląskiego i małopolskiego. Aby wziąć udział, należało zarejestrować szkołę w internetowym systemie rejestracji oraz przesłać do Warowni maksymalnie trzy prace uczniów. Nagrodą dla klasy, do której uczęszcza autor zwycięskiej maskotki, jest zaproszenie do Warowni na pełen atrakcji, średniowieczny dzień oraz refundacja kosztów przejazdu. Postanowiliśmy ponadto nagrodzić każdą, uczestniczącą w konkursie szkołę, przesyłając dyplomy i upominki od Włodarza.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród

Analizując wszystkie nadesłane prace, Włodarz wraz ze swym dworem, obradował dwa świty i dwie noce. Nasz zacny saracen wykonał 319 zdjęć, upamiętniając tym samym trud włożony w wykonanie każdej z prac. Zatem dziękujemy wszystkim Pomysłodawcom, Dyrekcji i Pedagogom, którzy nadzorowali i wspierali swych wychowanków w realizacji projektu maskotki.

Zwycięską maskotką został Warowniś, autorstwa Róży Wrońskiej, uczennicy klasy VI Szkoły Alternatywnej, przy ul. Czytelni Ludowej 4 w Cieszynie. Nad tworzeniem Warownisia czuwała opiekunka Róży - Pani Agnieszka Kuszewska. Serdecznie gratulujemy!

Dnia 19.11.2013r., Księżna i Rycerze z poselstwem udali się do krainy dalekiej, co Cieszynem się zwie. Do zamku Alternatywnej Szkoły Podstawowej dotarli i hołd Róży Wrońskiej oddali, gdyż konkurs Warowni Pszczyńskich Rycerzy wygrała.

zwyciczyni_konkursu.JPG

Jej talent i kunszt wykonania zwycięskiej maskotki sławiony wszem i wobec będzie, a w nagrodę, wraz ze swymi kompanami, do Warowni zawita i dzień cały na zabawach spędzi. Swych rycerzy, co wyróżnienia za prace konkursowe dostali, weźmie ze sobą, a i szkoła cała wraz z nimi przybędzie. Kuchciki już ucztę szykują, a zamek z mieszkańcami na ich przybycie z niecierpliwością oczekuje.

szkoa.JPG

Stworzenie maskotki, chociaż techniką dowolną, było zadaniem godnym wielkich artystów, stąd duma rozpiera nasz dwór, że otrzymaliśmy tak wiele zachwycających prac. Mamy nadzieję, że już wkrótce zaprosimy szkoły do kolejnego konkursu!

Formularz rejestracji

  
  

Galeria konkursu "Zaprojektuj maskotkę Warowni"

Poniżej prezentujemy zdjęcia prac, które wzięły udział w konkursie pt. "Zaprojektuj maskotkę Warowni" nadesłanych do nas przez uczniów szkół podstawowych.