GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń stronę
Brak oceny

Konkurs plastyczny dla szkół i przedszkoli
"Zaprojektuj wielkanocną kartkę z historią"

Włodarz Warowni Pszczyńskich Rycerzy, już po raz drugi zaprosił uczniów i przedszkolaki z woj. śląskiego i części woj. małopolskiego, do udziału w konkursie plastycznym. Celem akcji pt. "Zaprojektuj wielkanocną kartkę z historią" było stworzenie pracy (kartki), która w sposób oryginalny i trafny zobrazowałaby zwyczaje i tradycje Wielkanocy.

Pszczyna - Perła Księżnej DaisyŚwiąteczne życzenia nabrały szczególnej mocy, bowiem na podstawie zwycięskiej pracy wydrukowaliśmy kartki świąteczne, które sprzedaliśmy na aukcjach internetowych wraz z 10 pracami wyróżnionymi. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" w Pszczynie. Patronatem honorowym akcję objął Burmistrz Miasta Pszczyny. Zebrano łącznie 5305zł.

W konkursie wzięły udział 84 szkoły i przedszkola, które nadesłaly aż 232 prace (każda placówka mogła przesłać maksymalnie 3 kartki). 


Wyniki konkursu

Po zaciętych obradach, jury wyłoniło najlepszą pracę. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu było zaproszenie, wraz z całą klasą i opiekunami, na pełen atrakcji, średniowieczny dzień do Warowni Pszczyńskich Rycerzy, obejmujące zwrot kosztów podróży. 

Miejsce I - Hania Biela, Szkoła Podstawowa nr 3 w Żorach Warownia_kartka_zwyciezca_wiz.jpgJury zadecydowało ponadto o wyłonieniu 10 wyróżniających się prac, które zostały w oryginałach wystawione na aukcję charytatywną:

  • Praca grupowa „Żabki”, Przedszkole nr 1 w Chorzowie
  • Alina Śmiech, Publiczne Przedszkole nr 21 w Jastrzębiu-Zdroju
  • Julia Grudowska, Przedszkole Miejskie nr 15 w Bytomiu
  • Antoni Boratyn, Publiczne Przedszkole nr 21 w Jastrzębiu-Zdroju
  • Wiktoria Fojcik, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żorach
  • Ania Maciejczyk, Szkoła Podstawowa nr 3 w Żorach
  • Julia Rurańska, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siemianowicach Śląskich
  • Szymon Białoń, Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce
  • Gabriela Hanslik, Szkoła Podstawowa nr 3 w Żorach
  • Krzysztof Szczygieł, Szkoła Podstawowa nr 20 w Sosnowcu

Każda szkoła, która wzięła udział w konkursie, otrzymała zaproszenie, uprawniające do częściowego zwrotu kosztów dojazdu do naszego obiektu, spersonalizowane dyplomy i rodzinne bilety wstępu


Przekazanie czeku

Z przyjemnością informujemy, że cały dochód ze sprzedaży wielkanocnych kartek (łącznie 5305zł), trafił już w ręce najbardziej potrzebujących, małych mieszkańców Pszczyny. Podczas oficjalnego spotkania w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, delegacja Włodarza Warowni przekazała czek Pani Dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań". Mamy nadzieję, że zebrana kwota pozwoli pszczyńskiej "Przystani" na realizację chociaż jednego, ważnego celu. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Dariuszowi Skrobolowi, Burmistrzowi Pszczyny i Patronowi Honorowemu, za organizację wydarzenia.

przekazanieczeku2.jpg

Dziękujemy wszystkim Osobom, które przyczyniły się do powodzenia naszej akcji.


Wręczenie nagród w Szkole Podstawowej nr 3 w Żorach

Delegacja Włodarza Warowni udała się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach, aby spotkać się ze zwyciężczynią konkursu - Hanią Bielą i jej kompanami z II klasy. Małej artystce rycerze wręczyli dyplom, zaproszenie do zamku oraz pamiątkowe kartki, które wydrukowaliśmy na podstawie jej niezwykłej pracy. Dzięki talentowi Hani, cała klasa spędzi w Warowni średniowieczny dzień, pełen bajkowych zabaw, animacji i pokazów. Zrefundujemy także koszty dojazdu do naszego obiektu. Serdecznie gratulujemy Hani i całej Szkole Podstawowej nr 3 w Żorach. Macie niepodważalny powód do dumy!


Prace wyróżnione


Galeria kartek


Sponsorzy

silnet.pl
silnet.pl

Artisco
Artisco

pless.pl
pless.pl

 


Patroni medialni

ITT - Telewizja Inaczej
Telewizja Inaczej

Babskie Bielsko
Babskie Bielsko

Twoje Tychy
Twoje Tychy

NOL Tychy - Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo-Informacyjny
NOL Tychy