GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

WT-CZW: 12:00 - 20:00
PT: 12:00 - 21:00
SB: 11:00 - 21:00
ND: 11:00 - 20:00
PON: nieczynne

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja

Zacne białogłowy - dzień II

21.07.2019

Bawimy się od 11:00 do 20:00

Wstęp za dukata

Czy jeno mężczyźni waleczni, odważni i oczytani byli? Czy tylko im przytrafiały się przygody godne legend? Ha, nieprawda! Białogłowy też na kartach dziejów się zapisały. Joanna d’Arc - waleczna jak cały zastęp rycerzy, Hildegarda von Bingen - mądra uczona, Eleonora Akwitańska - świetny dyplomata oraz nasza królowa Jadwiga - dobra i inteligentna kobieta, patronka Polski. O zacnych białogłowych trochę opowiemy i wzorować na nich się będziemy.

Wśród atrakcji:

  • Legendy o zacnych białogłowych
  • Dwórki i rycerze fachu swego nauczają
  • Tańce i hulańce
  • Wyborna kuchnia i trunki

Wstęp za dukata (10zł do wykorzystania w restauracji, bezpłatnie dzieci do 15. roku życia) - impreza otwarta!

Kto nie da rady, dzień wcześniej może nas odwiedzić!

następna impreza

Tak bawiliśmy się w zeszłym roku

Białogłowy w weekend u nas swój czas miały. Pokazywały, jak się w Średniowieczu tańcowało, nauczały tańców, szycia chust, robienia biżuterii oraz jak postawę godną damy zachować. Księcia zaklętego w żabę dzieci odczarowywały pocałunkami. Dzięki planszom dla dziatwy specjalnie przygotowanym, poznać można było, jakie stroje i elementy uzbrojenia kiedyś noszono. Zabawy najróżniejsze się odbywały - a to turniej baloniady, a to skakanie przez linę, a to odkrywanie któż jest księżniczką na ziarnku grochu. Zacne białogłowy nas odwiedziły. Jadwiga Andegaweńska uciec chciała z Wilhelmem, lecz Władysław Jagiełło straty się ustrzegł w nietypowy sposób, a Joanna d'Arc pokazała rycerzom, że kobieta słabą płcią wcale nie jest, zaskakując wszystkich, zgromadzonych Gości. Zobaczcie prędko, co się u nas działo!

Zobacz zdjęcia z innych imprez w Warowni


Zapytaj o imprezę

Na Twoją wiadomość odpowiemy w możliwie najkrótszym czasie. Na zapytania przesłane w weekendy odpowiadamy w poniedziałki.

  • W sprawach pilnych, prosimy o kontakt telefoniczny: 609 820 939.
  • Jeśli chcesz zarezerwować stolik, zadzwoń do nas: 32 215 01 18 wew. 1.

Uwaga! Samo wypełnienie formularza nie stanowi potwierdzenia rezerwacji. Prosimy czekać na odpowiedź zwrotną.

  
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę BORIM Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Pszczyna, ul. Bielska 50 w celu odpowiedzi na zapytanie za pomocą poczty elektronicznej i/lub telefonu. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie polityki prywatności.
 Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera od serwisu internetowego warownia.com.pl. Zgoda może zostać cofnięta w każdej chwili przez wypisanie się z newslettera. Można to uczynić za pośrednictwem linku znajdującego się w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie polityki prywatności.