zapraszamy ponownie!

Już 24 września zapraszamy Państwa na nowe otwarcie Warowni!

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja

Rycerska Majówka - dzień IV

02.05.2017

Bawimy się od 12:00 do 21:00

Wstęp za dukata

Wiatrem ciepłym powiało majowym, to my do Warowni zapraszamy, bo rycerze się nam zjechali i walki zapragnęli. Atrakcje dla dziatwy i dorosłych wokół zamku będą. Kto dzielniejszy, kto sprytniejszy, a kto sił ma więcej sprawdzać będziemy.

Rycerska Majówka w Pszczynie

Zobacz jak bawiliśmy się w zeszłym roku

W programie Rycerskiej Majówki w Warowni:

  • Mała szkoła giermków
  • Gry i zabawy
  • Nauka tańca średniowiecznego
  • Wyborne jadło i Piwo Warowne

Kto nie da rady w ten dzień, może nas odwiedzić wcześniej lub do środy (03.05)!

następna impreza

Tak bawiliśmy się w zeszłym roku

Ten, co zaznać chciał smaku Średniowiecza i przybył na Warownię w pierwsze dni maja, dowiedział się, jak ciężki żywot mieli Ci, którzy tytuł rycerza chcieli otrzymać. Każdy, co rycerzem stać się chciał, musiał wykazać się ogromnym sprytem, zręcznością, siłą, odwagą, charyzmą i udowodnić, że nawet sokole oko ma. Po przejściu wielu prób, śmiałek taki praktykę odbywał w walce mieczem jednoręcznym i półtoraręcznym, bronił się też tarczą. Gdy już dowiódł swych cnót, Królowa pasowała go na rycerza, który zawsze ma walczyć w słusznej i dobrej sprawie. A ci, co wojami już byli, wykazywali się siłą, walcząc o najzacniejsze delicje warowne. Przyszłe księżniczki uczyły się ogłady, kultury, wyrafinowania i zachowań dworskich. Czas beztrosko mijał do momentu jak nasi warowni rycerze nie rzucili sobie rękawic, walcząc o honor i o sławę. Oj, sypały się iskry! W oddali słychać było dźwięk odbijających się mieczy, ale jak przystało na rycerzy - po każdej walce oddawali sobie szacunek, dziękując za pojedynek.

Zobacz zdjęcia z innych imprez w Warowni


Zapytaj o imprezę

Na Twoją wiadomość odpowiemy w możliwie najkrótszym czasie. Na zapytania przesłane w weekendy odpowiadamy w poniedziałki.

  • W sprawach pilnych, prosimy o kontakt telefoniczny: 609 820 939.
  • Jeśli chcesz zarezerwować stolik, zadzwoń do nas: 32 215 01 18 wew. 1.

Uwaga! Samo wypełnienie formularza nie stanowi potwierdzenia rezerwacji. Prosimy czekać na odpowiedź zwrotną.

  
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę BORIM Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Pszczyna, ul. Bielska 50 w celu odpowiedzi na zapytanie za pomocą poczty elektronicznej i/lub telefonu. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie polityki prywatności.
 Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera od serwisu internetowego warownia.com.pl. Zgoda może zostać cofnięta w każdej chwili przez wypisanie się z newslettera. Można to uczynić za pośrednictwem linku znajdującego się w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie polityki prywatności.