GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

WT-CZW: 12:00 - 18:00
PT: 12:00 - 20:00
SB-ND: 11:00 - 20:00
ŚWIĘTA: 11:00 - 20:00

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń imprezę
Brak oceny

Galeria / Mury Warowni

Cała infrastruktura budynku została zainspirowana Średniowieczem. Imponujące, kamienne mury łączą się z solidnym, ciemnym drewnem, perfekcyjnie oddając klimat ówczesnej epoki. Wokół zamku wzniesionego w Pszczynie, rozlokowano ogromny, średniowieczny plac zabaw, gdzie najmłodsi z rycerzy i najodważniejsze z księżniczek ćwiczą swoją sprawność, a śmiech i wrzawa nigdy nie cichną. Dowiedz się więcej o atrakcjach dla dzieci w Pszczynie.

Bezpośrednio do Warowni przylega liczący niemal 1ha teren, zwany Polem Bitewnym, gdzie organizowane są największe imprezy plenerowe w Pszczynie - turnieje rycerskie, koncerty, pikniki rodzinne, imprezy okolicznościowe oraz eventy firmowe.

W otoczeniu warownych murów znajduje się restauracja, w której zakosztujesz jadła godnego królewskiego dworu, a jeśli w weekend nas odwiedzisz, to i w średniowiecznych zabawach udział weźmiesz. W każdą sobotę i niedzielę odbywają się u nas tematyczne imprezy rodzinne.Warownia to również wymarzone miejsce na wesele w Pszczynie - tradycyjne lub baśniowe.

A gdy już mury Warowni poznasz, udaj się w wirtualną wędrówkę po jej wspaniałych wnętrzach.


Zacny Wędrowcze

Zwiedzając nasz zamek wirtualnie, poznaj także inne, ekscytujące zakątki Warowni.

Warownia nocą

Warownia nocąGdy nastaje zmrok, mury Warowni zaczyna otaczać aura tajemniczości i magii.

Warownia zimą

Warownia zimąW okresie zimowym, kiedy mury podgrodzia pokrywa śnieg, Warownia prezentuje swoje majestatyczne oblicze.

Plac zabaw

plac-zabaw.jpgWokół Warowni rozciąga się ogromny, średniowieczny plac zabaw - ulubione miejsce małych rycerzy i księżniczek.