Warownia nieczynna do odwołania

Informujemy, że Warownia Pszczyńskich Rycerzy pozostaje zamknięta aż do odwołania.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń imprezę
Brak oceny

Galeria / Mury Warowni

Cała infrastruktura budynku została zainspirowana Średniowieczem. Imponujące, kamienne mury łączą się z solidnym, ciemnym drewnem, perfekcyjnie oddając klimat ówczesnej epoki. Wokół zamku wzniesionego w Pszczynie, rozlokowano ogromny, średniowieczny plac zabaw, gdzie najmłodsi z rycerzy i najodważniejsze z księżniczek ćwiczą swoją sprawność, a śmiech i wrzawa nigdy nie cichną. Dowiedz się więcej o atrakcjach dla dzieci w Pszczynie.

Bezpośrednio do Warowni przylega liczący niemal 1ha teren, zwany Polem Bitewnym, gdzie organizowane są największe imprezy plenerowe w Pszczynie - turnieje rycerskie, koncerty, pikniki rodzinne, imprezy okolicznościowe oraz eventy firmowe.

W otoczeniu warownych murów znajduje się restauracja, w której zakosztujesz jadła godnego królewskiego dworu, a jeśli w weekend nas odwiedzisz, to i w średniowiecznych zabawach udział weźmiesz. W każdą sobotę i niedzielę odbywają się u nas tematyczne imprezy rodzinne.Warownia to również wymarzone miejsce na wesele w Pszczynie - tradycyjne lub baśniowe.

A gdy już mury Warowni poznasz, udaj się w wirtualną wędrówkę po jej wspaniałych wnętrzach.


Zacny Wędrowcze

Zwiedzając nasz zamek wirtualnie, poznaj także inne, ekscytujące zakątki Warowni.

Warownia nocą

Warownia nocąGdy nastaje zmrok, mury Warowni zaczyna otaczać aura tajemniczości i magii.

Warownia zimą

Warownia zimąW okresie zimowym, kiedy mury podgrodzia pokrywa śnieg, Warownia prezentuje swoje majestatyczne oblicze.

Plac zabaw

plac-zabaw.jpgWokół Warowni rozciąga się ogromny, średniowieczny plac zabaw - ulubione miejsce małych rycerzy i księżniczek.