GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń imprezę
Brak oceny

Konkurs plastyczny dla szkół i przedszkoli
"Zaprojektuj wielkanocną kartkę z historią"

Włodarz Warowni Pszczyńskich Rycerzy, już po raz drugi zaprosił uczniów i przedszkolaki z woj. śląskiego i części woj. małopolskiego, do udziału w konkursie plastycznym. Celem akcji pt. "Zaprojektuj wielkanocną kartkę z historią" było stworzenie pracy (kartki), która w sposób oryginalny i trafny zobrazowałaby zwyczaje i tradycje Wielkanocy.

Pszczyna - Perła Księżnej DaisyŚwiąteczne życzenia nabrały szczególnej mocy, bowiem na podstawie zwycięskiej pracy wydrukowaliśmy kartki świąteczne, które sprzedaliśmy na aukcjach internetowych wraz z 10 pracami wyróżnionymi. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" w Pszczynie. Patronem honorowym akcji był Burmistrz Miasta Pszczyny.

Warownia_kartka_zwyciezca_wiz.jpg

W konkursie wzięły udział 84 szkoły i przedszkola, które nadesłaly aż 232 prace (każda placówka mogła przesłać maksymalnie 3 kartki).Imprezy dla dzieciZacny Wędrowcze

Zwiedzając nasz zamek wirtualnie, poznaj także inne, ekscytujące zakątki Warowni.

 

Plac zabaw

plac-zabaw.jpgWokół Warowni rozciąga się ogromny, średniowieczny plac zabaw - ulubione miejsce małych rycerzy i księżniczek.

Lekcje historii

Lekcje historiiOto jak bawią się u nas szkoły i przedszkola! Warownia Pszczyńskich Rycerzy zaprasza uczniów wraz z opiekunami na niezwykłą, średniowieczną przygodę w murach naszego zamku!

Imprezy w Warowni

Imprezy w WarowniZobacz, jak bawimy się w Warowni, aby następnym razem do nas dołączyć! W każdy weekend odbywają się u nas rodzinne imprezy tematyczne, inspirowane tematyką Średniowiecza, klasyką baśni i legend.