Warownia nieczynna do odwołania

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, Warownia jest nieczynna od odwołania. Liczymy na szybką poprawę sytuacji epidemiologicznej i życzymy dużo zdrowia. Do zobaczenia!

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń imprezę
Brak oceny

Życie podzamcza

2014-08-30/31

W ostatni weekend wakacji, pokazaliśmy gościom, jak naprawdę wyglądało życie podzamcza w Średniowieczu. Pszczyńska restauracja wypełniła się śmiechem i wrzawą. Przygotowaliśmy animacje dla dzieci, konkurencje, pokazy i mnóstwo zabaw. Udowodniliśmy, że najlepsze imprezy w Pszczynie dla dzieci spotkać można tylko w Warowni! Byli kupcy, przekupy, dwórki, szwaczki, praczki i rybacy. Wszyscy prowadzili zajęcia dla dzieci. Warownia to restauracja na Śląsku z animacjami dla dzieci, dlatego nie zabrakło zabawnych, średniowiecznych inscenizacji. Do udziału zaproszono także starszych przybyszów. Ogromny plac zabaw przy restauracji dostarczał małym gościom dodatkowych emocji. A gdy tylko ktoś zgłodniał, zamek w Pszczynie oferował mu syte jadło. Na stołach królowała kuchnia włoska i tradycyjna kuchnia staropolska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rodzinnej imprezy w śląskiej restauracji oraz do sprawdzenia, jakie imprezy dla dzieci w Pszczynie szykuje Włodarz w sezonie jesień/zima 2014.


Szwaczki, praczki, płatnerze, rybacy, łucznicy i kramarze do Warowni w ten weekend zjechali i naszych zacnych Gości o swym rzemiośle nauczali. Praczka z dziećmi prała, a po skończonej pracy z nimi się bawiła. Szwaczka z dziatwą chusteczki wyszywała, a rybak warowny uczył rybki łowić. Był też płatnerz, co pokazał jak zbroje czyścić i dał niejednemu ją przymierzyć. Łucznik do tarczy uczył strzelać, a tego, któremu się udało w środek trafić, nagrodą obdarowywał. Były też przekupki, co o jedno miejsce się kłóciły, lecz potem winą strażnika obarczyły i na nim się zemściły. Kramarze i kramarki o miłość się pytali i piękne róże panom wręczali, aby Ci uczucia mogli swym wybrankom wyznać. Nie zabrakło zabawy na naszym zamku. Dzieciaki skarbu poszukiwały, w klasy grały i przez gumę skakały, a potem walkę na poduszki stoczyły. Nawet dorośli do konkurencji stawali i o lody walczyli. Jak się co tydzień w Warowni bawimy, zobaczcie sami...


Najnowsze galerie imprez


‹ zobacz wszystkie galerie imprez