Warownia nieczynna do odwołania

Informujemy, że Warownia Pszczyńskich Rycerzy pozostaje zamknięta aż do odwołania.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń imprezę
Brak oceny

Zimową porą

2014-01-11/12

Jeśli zastanawiacie się, co robić zimą na Śląsku, odkryjcie rodzinne atrakcje w Pszczynie! Zimą w Warowni Pszczyńskich Rycerzy odbywają się niezapomniane imprezy dla rodzin z dziećmi. W weekend 11-12 stycznia, nasza pszczyńska restauracja zamieniła się w śnieżną krainę. Na zamek przybył sam Dziadek Mróz, zapewniając moc atrakcji dla dzieci. Wszyscy zasmakować mogli w sycącej kuchni śląskiej, która dodała energii nawet najtęższym mężom. Rodzinne atrakcje w Pszczynie czekają niezależnie od pory roku! Zobaczcie, co się u nas działo w pewien mroźny weekend...


Pewnego dnia Warownię odwiedził szanowny, starszy pan który ku uciesze dzieci prezenty rozdawał - a był to, we własnej osobie, Dziadek Mróz. Gdy przekroczył warownianą bramę i wstąpił w nasze szlachetne progi natychmiast został otoczony wianuszkiem najmłodszych dzieciątek:

- Dziadku Mrozie, Dziadku Mrozie tak ładnie prosimy, opowiedz nam jakieś historyjki. Ty tak pięknie potrafisz opowiadać.

Nasz szacowny gość po brodzie się podrapał, na krześle usiadł i tako rzekł:

- Onegdaj wędrowałem wraz ze swą wnuczką Śnieżynką przez wioski i wioseczki. Dziatwa zawsze się zbierała, a Śnieżynka uczyła ich mrozem malowania na szkle, budowała wraz z nimi zamki z klocków, a także różne bajeczki im czytała. W zamian dostawaliśmy jako pamiątki wspaniale korony, miecze i tarcze, własnoręcznie przyozdobione przez najmłodszych.
- Dziadku Mrozie, a czy to prawda że kiedyś Śnieżynka Cię miotłą za drzwi pogoniła?
- Oj prawda, prawda. Śnieżynka wieczerzę ze ślimaków szykowała. A że za mało ich miała, to na jarmark iść musiałem. I kupiłem je, a jakże! Jeno że w drodze powrotnej starego druha spotkałem - i tak jakoś od słowa do słowa do w spokojne miejsce porozmawiać poszliśmy. Ździebełko się zasiedziałem i dopiero nad ranem do domu wróciłem. Oj zła była na mnie Śnieżynka wtedy.

A jak to wyglądało zobaczcie sami...


Najnowsze galerie imprez


‹ zobacz wszystkie galerie imprez