GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń imprezę
Brak oceny

Wiosno kolorowa

2014-03-22/23

Piękna pogoda na Śląsku zapanowała, to też ze średniowiecznych sal pszczyńskiej restauracji wyszliśmy na podgrodzie zamku. Warownia Pszczyńskich Rycerzy posiada bowiem doskonałe warunki do organizacji imprez w plenerze. Dzieci od razu weszły na plac zabaw, a dorośli zasiedli przy stołach, aby zakosztować najlepszej kuchni w Pszczynie. Warownia to restauracja przyjazna dzieciom, dlatego odwiedziły nas całe rodziny, głównie z woj. śląskiego i małopolskiego. Razem pożegnaliśmy zimę, topiąc Marzannę i stworzyliśmy kolorowe, wiosenne rękodzieła. Zabaw dla dzieci nie brakowało, a i starsi przybysze na nudę nie mogli narzekać. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najlepsze imprezy na Śląsku odbywają się w Warowni. Wiosna w Pszczynie oficjalnie się rozpoczęła!


Wiosny już każdy wygląda, szuka czy trawa się zazieleniła i pąki na drzewach się pojawiły. U nas na zamku Zima dotychczas królowała, lecz Pani Wiosna wraz z dziećmi ją przegoniła. Nie było to łatwe zadanie, bo Zima mocno walczyła i swego dzielnego rycerza przyprowadziła. Rycerz Zimy wezwał na pojedynek rycerza Wiosny i tak oto walka się zaczęła. Lecz kto wygrał? To sami zobaczcie, a może któryś z Gości Wam powie...

Żeby na dobre Zimę pożegnać, a Wiosnę przywołać, nasze królewny i księżniczki Panią Marzannę w stroje i wianek przystroiły, aby wspólnie korowodem na pole bitewne zajść. Jak tradycja nakazuje, Marzannę wraz z Zimą pożegnano, a naszą kochaną Wiosnę głośno przywołano. Dzieci po zamku oznak Wiosny szukały i słoneczko, kwiatki, a nawet bociana lecącego z ciepłych krajów znalazły. I tak oto Wiosna w naszej Warowni króluje i królować będzie przez czas najbliższy. Kolorowe bukiety, wiązanki i wianki wić z radości będziemy, a kto by był zainteresowany, to i zakupić je może.


Najnowsze galerie imprez


‹ zobacz wszystkie galerie imprez