CAŁKOWITA REZERWACJA LOKALU

W sobotę 25 maja 2019 r. Warownia będzie nieczynna w związku z całkowitą rezerwacją lokalu. Przepraszamy i zapraszamy w pozostałe dni.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

WT-CZW: 12:00 - 20:00
PT: 12:00 - 21:00
SB: 11:00 - 21:00
ND: 11:00 - 20:00
PON: nieczynne

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy

Zamek, imprezy, restauracja

Oceń imprezę
Brak oceny

W średniowiecznym polu

2017-05-13

Szukacie ciekawego skansenu w woj. śląskim? Chcecie wartościowo spędzić czas całą rodziną? Przybądźcie do Warowni – średniowiecznej restauracji w Pszczynie, gdzie co weekend inne, żywe lekcje historii czekają. W sobotę 13 maja, zabraliśmy Gości wprost na... średniowieczne pole. Atrakcje dla dzieci na Śląsku zapewniał tym razem kmieć, który przybył z dalekiej przeszłości, by opowiedzieć Gościom o swoich narzędziach pracy i pokazać ich niecodzienne zastosowanie. W niedzielę 14 kwietnia Warownia była nieczynna w związku z organizowaną w restauracji komunią w Pszczynie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z sobotniej zabawy oraz do sprawdzenia kalendarza nadchodzących imprez na Śląsku.


W średniowiecznym polu wiele się działo – odwiedził nas kmieć, któremu pracy ciągle było mało. Dziatwa przekonała się, że narzędzia przez chłopa używane mogą być także do zabawy wykorzystane. Było cepem do celu rzucanie, z łuku strzelanie, tańcowanie i zagadek odgadywanie.


Najnowsze galerie imprez


‹ zobacz wszystkie galerie imprez