Warownia nieczynna do odwołania

Informujemy, że Warownia Pszczyńskich Rycerzy pozostaje zamknięta aż do odwołania.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń imprezę
Brak oceny

Rycerska to rzecz

2014-07-19/20

W weekend 19-20 lipca, zorganizowaliśmy najprawdziwszy turniej rycerski w Pszczynie! Zjechały się do nas bractwa rycerskie z wszelakich krain, by stoczyć heroiczną walkę. Rekonstrukcje bitw na Śląsku wypadły wprost spektakularnie! Oprócz pokazów, nasza pszczyńska restauracja przygotowała mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych – animacje, pasowanie na rycerza, konkursy z nagrodami czy przejażdżki na koniu. Na dzieci czekał tradycyjnie plac zabaw przy restauracji oraz zajęcia plastyczne. Całe wydarzenie odbywało się w plenerze w Pszczynie, gdzie organizujemy duże imprezy plenerowe (pikniki rodzinne, imprezy firmowe, koncerty, wesela w plenerze). Na stołach prym wiodły dania z grilla – wołowina i wieprzowina w najróżniejszych postaciach oraz kuchnia śląska. Jak dokładnie przebiegał tegoroczny turniej rycerski w Pszczynie, zobaczycie poniżej. Nie zapomnijcie również sprawdzić kalendarium imprez plenerowych na Śląsku lato 2014!


Gdy w sobotę rano Włodarz Warowni Bramę Walecznych uchylił, jego oczom ukazał się nie lada widok...Na Polu Bitewnym obóz rycerski stał, a wszędzie krzątali się rycerze oraz białogłowy. Przetarł Włodarz oczy, podrapał się po głowie i nagle zaświtało! Przecież to dzisiaj - Rycerska to rzecz, czyli pierwszy turniej rycerski w Warowni Pszczyńskich Rycerzy! Zaraz to zwołał swych poddanych i rozdysponował, co kto ma robić. I tak dworzanie tańce pokazywali i chętnych uczyli, a także scenki o smoku, damach i rycerzach odgrywali. Koń imieniem Gandi każdego chętnego na swym grzbiecie przewoził, a sowy w tym czasie ciekawie spoglądały na gości. Mali rycerze i księżniczki, po przejściu szkół pazia, giermka i rycerza, pasowani zostawali. Księżna na tronie zasiadła i pozwalała najmłodszym swego rycerza pokonywać co rusz. Po podgrodziu co chwila jedyny w swoim rodzaju warowny koń z młodym jeźdźcem jechał. Nawet Warowniś gdzieś przemykał i z wszystkimi się witał.

Na Polu Bitewnym natomiast wielki turniej się rozgrywał. Łucznicy, rycerze…walki takie, że aż strach na samą myśl bierze! Wszyscy jednak szczęśliwie całe dwa dni turniejowe przetrwali, a kto nie dotarł, tego za rok zapraszamy!


Najnowsze galerie imprez


‹ zobacz wszystkie galerie imprez