GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń imprezę
Brak oceny

Rycerska to rzecz

2013-07-20/21

Zaiskrzyły ostrza mieczy! Rycerska to rzecz się zdarzyła w Warowni Pszczyńskich Rycerzy. Księżna Helena Korybutówna w szeregi swych rycerzy przyjmowała, a żeby rycerzem zostać ,trzeba było przejść przez trzy etapy życia rycerskiego: paź, giermek , aż w końcu rycerz. Na każdym z nich atrakcji i nauk co niemiara.

Za zasługi chusty księżnej zdobywano, które wręczyć jej trzeba było by dowieść, iż godnym się jest tytułu rycerskiego. Tam zaś, przed tronem jej,  uroczyste pasowanie się odbywało. 

Paź ogłady uczył, grania na liściu czy też postawy odpowiedniej. Giermek zaś ze zbroją zaznajamiał, na koniu jeździć uczył, walki na kijach, a siłę sprawdzał rzutem wykałaczką co pieńkiem się okazywała. Zbroje dzieci mogły sobie same u niego wykonać.

U rycerzy zaś głowy (kapust) zbijać trzeba było niczym na turnieju rycerskim, przez tor przeszkód przejść, a i w fechtunku się wykazać. Zbroję przymierzali z chęcią nasi mali rycerze i nie tylko. Nie zabrakło potyczek rycerzy, a i chłop zwykły udowodnił, że smoka pokonał.

Niewiasty chusty swe na skronie rycerzom kładły, a pewien giermek szlachetniejszy okazał się od swego Pana za co nagroda go nie minęła...


Najnowsze galerie imprez


‹ zobacz wszystkie galerie imprez