GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

WT-CZW: 12:00 - 18:00
PT: 12:00 - 20:00
SB-ND: 11:00 - 20:00
ŚWIĘTA: 11:00 - 20:00

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń imprezę
Brak oceny

Przygotowania do Świąt

2014-12-20/21

Jako co roku, zgodnie z tradycją, nasza restauracja w Pszczynie szykuje się do Świąt Bożego Narodzenia i powitania Nowego Roku. Wigilie firmowe w salach zamku cały czas się odbywają. Kuchmistrz pichci świąteczne potrawy. W przedświąteczny weekend 20-21 grudnia, pszczyński zamek gościł małych i dużych przybyszów z różnych krain Śląska – m.in. z Pszczyny, Czechowic-Dziedzic, Kobióru, Piasku, Tychów, Żor, Mikołowa, Bierunia, Bielska-Białej i Katowic. Atrakcje w Pszczynie przygotowaliśmy niezwykłe, bo świąteczne. Było wspólne ubieranie choinki, tworzenie ozdób i postaci do warownej szopki oraz mnóstwo innych atrakcji dla dzieci. Warownia to restauracja z animacjami, dlatego zadbaliśmy o unikalne, świąteczne inscenizacje. Zobaczcie, jak się bawiliśmy w weekend na zamku i sprawdźcie też, jakie imprezy w Pszczynie szykuje dla Was Włodarz w najbliższym czasie.


Zapachy się unoszą. Barszczyk? Karp? A może pierniczki świąteczne? Wszystko to było i nie tylko…Dwórki się uwijały, by ze sprzątaniem na Święta zdążyć, lecz jedna była dość niezgrabna i bałaganu narobiła. Ale bałagan ten to już nie ona posprzątała, tylko nasi śmiali Goście, którzy do konkurencji stanęli, by o lody i warowne pierniczki zawalczyć. I jak to zawsze bywa, mężczyzna w porządkach był lepszy od kobiety. Takie to dziwy!

Dzieci bombkami nasze choinki stroiły i gwiazdki przyozdabiały. Musiały również rybkę na stół wigilijny złowić i łańcuch na choinkę zrobić. A potem, gdy choinka piękna już była, dzieci Maryję, Józefa i dzieciątko z plasteliny ulepiły i do żłóbka zaniosły. Ażby im nie było smutno, to owieczkę i inne zwierzaki dolepiły i przy dzieciątku ustawiły.


Najnowsze galerie imprez


‹ zobacz wszystkie galerie imprez