CAŁKOWITA REZERWACJA LOKALU

W sobotę 25 maja 2019 r. Warownia będzie nieczynna w związku z całkowitą rezerwacją lokalu. Przepraszamy i zapraszamy w pozostałe dni.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

WT-CZW: 12:00 - 20:00
PT: 12:00 - 21:00
SB: 11:00 - 21:00
ND: 11:00 - 20:00
PON: nieczynne

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy

Zamek, imprezy, restauracja

Oceń imprezę
Brak oceny

Ojcze drogi

2014-06-28/29

W weekend 28-29 czerwca, nasza restauracja w Pszczynie z atrakcjami dla dzieci, wyprawiła iście rodzinną imprezę z okazji Dnia Ojca. Do śląskiej restauracji przybyli goście z różnych krain. Odwiedziła nas tradycyjnie Pszczyna, ale również Tychy, Kobiór, Żory, Goczałkowice-Zdrój, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała i Katowice. Animacje dla dzieci w restauracji trwały przez cały weekend - od przedpołudnia aż do zmroku. Rodzinna zabawa w plenerze przyciągnęła chętnych w każdym wieku, zwłaszcza mężów, którzy mieli szansę wykazać się siłą i sprytem. W Warowni przygotowujemy indywidualne scenariusze zabaw - imprez firmowych, imprez okolicznościowych, wesel, wycieczek szkolnych i wydarzeń weekendowych, pełne średniowiecznych animacji, pokazów i konkurencji. A gdy bawiąc się zgłodniejecie, zakosztujecie największych specjałów kuchni śląskiej, polskiej, włoskiej i litewskiej. Czeka na Was także najlepsza pizza w Pszczynie, czyli dukaty warowne oraz pyszne, świeże ryby. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia pt. „Ojcze drogi” oraz do poznania pełnego terminarza rodzinnych imprez na Śląsku.


Do Warowni Ojcowie z dziatwą się zjechali, aby wspólnie w konkurencjach się zmierzyć. Córeczki i synowie z ojcami siły swe mierzyli i do różnych prób razem stawali. Próby te na miecze były - kto dłużej miecz w górze utrzyma, a kto silniejszy w przeciąganiu liny będzie. Gdy już swą siłę wszyscy pokazali, to sprytem i koordynacją wykazać się mogli, bo w trójkę na nartach się poruszali. W bramie stworków nasz Robin Hood dziatwę z łuku nauczał strzelać, a na Polu Bitewnym każdy Jegomość mógł siłą się wykazać, rzucając kolczugą.

Wraz z Ojcami, ogromne smoczysko na zamek nasz przybyło. Małe księżniczki i rycerzy porywać chciało. Królowa z przerażenia dekret wydała, w którym rękę swej córki ofiarowała temu, co smoka pokona. Lecz biedna nie wiedziała, że jakieś niemądre stworzenie przez przypadek smoka pokona i że rękę swej pięknej córki musi jemu oddać. Gdy smoka pokonano, król na zamek zawitał i historię nam opowiedział, jak to zalotników swej drugiej córki należy się pozbywać.

Zabawy i radości u nas nigdy nie brakuje, więc jeśli u nas jeszcze zacny Waszmościu nie byłeś, to serdecznie Cię zapraszamy!


Najnowsze galerie imprez


‹ zobacz wszystkie galerie imprez