Warownia nieczynna do odwołania

Informujemy, że Warownia Pszczyńskich Rycerzy pozostaje zamknięta aż do odwołania.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń imprezę
Brak oceny

Ojcze drogi

2014-06-28/29

W weekend 28-29 czerwca, nasza restauracja w Pszczynie z atrakcjami dla dzieci, wyprawiła iście rodzinną imprezę z okazji Dnia Ojca. Do śląskiej restauracji przybyli goście z różnych krain. Odwiedziła nas tradycyjnie Pszczyna, ale również Tychy, Kobiór, Żory, Goczałkowice-Zdrój, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała i Katowice. Animacje dla dzieci w restauracji trwały przez cały weekend - od przedpołudnia aż do zmroku. Rodzinna zabawa w plenerze przyciągnęła chętnych w każdym wieku, zwłaszcza mężów, którzy mieli szansę wykazać się siłą i sprytem. W Warowni przygotowujemy indywidualne scenariusze zabaw - imprez firmowych, imprez okolicznościowych, wesel, wycieczek szkolnych i wydarzeń weekendowych, pełne średniowiecznych animacji, pokazów i konkurencji. A gdy bawiąc się zgłodniejecie, zakosztujecie największych specjałów kuchni śląskiej, polskiej, włoskiej i litewskiej. Czeka na Was także najlepsza pizza w Pszczynie, czyli dukaty warowne oraz pyszne, świeże ryby. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia pt. „Ojcze drogi” oraz do poznania pełnego terminarza rodzinnych imprez na Śląsku.


Do Warowni Ojcowie z dziatwą się zjechali, aby wspólnie w konkurencjach się zmierzyć. Córeczki i synowie z ojcami siły swe mierzyli i do różnych prób razem stawali. Próby te na miecze były - kto dłużej miecz w górze utrzyma, a kto silniejszy w przeciąganiu liny będzie. Gdy już swą siłę wszyscy pokazali, to sprytem i koordynacją wykazać się mogli, bo w trójkę na nartach się poruszali. W bramie stworków nasz Robin Hood dziatwę z łuku nauczał strzelać, a na Polu Bitewnym każdy Jegomość mógł siłą się wykazać, rzucając kolczugą.

Wraz z Ojcami, ogromne smoczysko na zamek nasz przybyło. Małe księżniczki i rycerzy porywać chciało. Królowa z przerażenia dekret wydała, w którym rękę swej córki ofiarowała temu, co smoka pokona. Lecz biedna nie wiedziała, że jakieś niemądre stworzenie przez przypadek smoka pokona i że rękę swej pięknej córki musi jemu oddać. Gdy smoka pokonano, król na zamek zawitał i historię nam opowiedział, jak to zalotników swej drugiej córki należy się pozbywać.

Zabawy i radości u nas nigdy nie brakuje, więc jeśli u nas jeszcze zacny Waszmościu nie byłeś, to serdecznie Cię zapraszamy!


Najnowsze galerie imprez


‹ zobacz wszystkie galerie imprez