GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja

Mrozami powiało na Trzech Króli

2014-01-04/05

W weekend 4-5 stycznia, w Warowni odbyła się pierwsza w 2014 roku impreza rodzinna. Nasza restauracja w Pszczynie miała zaszczyt gościć niezwykłych przybyszów – Trzech Króli, którzy zawędrowali aż na Śląsk, by opowiedzieć swoją historię w wyjątkowy sposób. Animacje i zabawy trwały przez całą sobotę i niedzielę, bo każdy wie, że Warownia to restauracja przyjazna dzieciom. Doskonale bawili się także dorośli, na których czekały nie tylko tematyczne atrakcje, ale również tradycyjna, polska kuchnia. Przekonywaliśmy, że najlepsze jedzenie w Pszczynie (a może i na całym Śląsku) jest właśnie w Warowni. A co dokładnie działo się w Trzech Króli w Warowni, przeczytacie poniżej.


Gdy ciepłą bryzą powiało Trzech Króli do nas zawitało i z darami do dzieciątka podążało. Gwiazda Betlejemska przyświecała im drogę, a gdy ją zagubili na zamek Heroda trafili. Herod i uczony Mędrcom drogę do Betlejem wskazali i powrócić z wieścią o nowonarodzonym nakazali.

Gdy Mędrcy do Betlejem podążali tańcem deszcz wywoływali, lecz niebo im nie sprzyjało i zamiast deszczu dary dla dzieciątka im obrabowano. Zacni Waszmoście o pomoc poproszeni dwórce drogę do rozbójniczki wskazali i tym samym dary dla Jezusa odzyskali. Trzej Królowie za Gwiazdą podążali, wsie i miasta odwiedzali i w jednym z nich pomocy kowala szukali. Lecz ten czarnego króla Baltazara za diabła wziął i wielki lament wszczął.

Małe księżniczki i zacni rycerze Mędrcom pomagali i gwiazd Betlejemskich po zamku szukali, a ci co ją odnaleźli łakociami się posilili. Nie zabrakło i kredy, którą nasze pociechy aniołka kolorowały.


Najnowsze galerie imprez


‹ zobacz wszystkie galerie imprez