Warownia nieczynna do odwołania

Informujemy, że Warownia Pszczyńskich Rycerzy pozostaje zamknięta aż do odwołania.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Warownia
Pszczyńskich Rycerzy
Zamek, imprezy, restauracja
Oceń stronę
Brak oceny

Zebraliśmy ponad 5000zł dla Domu Dziecka

Warownia Pszczyńskich Rycerzy już po raz drugi zaprosiła uczniów i przedszkolaki z woj. śląskiego i części woj. małopolskiego, do udziału w konkursie plastycznym. Akcja pt. "Zaprojektuj wielkanocną kartkę z historią" przyjęła charakter charytatywny, mając na celu zebranie środków finansowych dla Domu Dziecka w Pszczynie.

Przebieg konkursuZaprojektuj wielkanocną kartkę z historią

Zadaniem uczestników było stworzenie pracy (kartki), która w sposób oryginalny i trafny zobrazowałaby zwyczaje i tradycje Wielkanocy. W konkursie organizowanym przez włodarza zamku w Pszczynie, wzięły udział 84 szkoły i przedszkola, które nadesłały aż 232 prace (każda placówka mogła przesłać maksymalnie 3 kartki). Decyzją jury, zwyciężyła Hanna Biela – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach. Wyróżniono ponadto prace 10 innych uczestników. Galeria z wszystkimi pracami konkursowymi znajduje się tutaj.

Sprzedaż kartek

Na podstawie zwycięskiej pracy, wydrukowane zostały kartki świąteczne, które można było kupić na aukcjach internetowych wraz z 10 pracami wyróżnionymi. W ciągu 2 tygodni, ze sprzedaży kartek udało się pozyskać łącznie 5305zł. Cała, zebrana suma zostanie przekazana Dyrekcji Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie podczas uroczystego spotkania w siedzibie ośrodka.

Patroni i sponsorzy

Znaczący wpływ na powodzenie akcji wywarli patroni i sponsorzy. Patronatem honorowym akcję objął Burmistrz Pszczyny, natomiast patronatem medialnym - portal Babskie Bielsko, Internetowa Telewizja Tychy, serwis NOL Tychy oraz tygodnik Twoje Tychy. Wśród sponsorów znalazła się agencja interaktywna silnet.pl, agencja reklamy Artisco oraz portal pless.pl.